Jak wybrać godną zaufania agencję reklamową do współpracy?

agencję reklamową do współpracy

Współczesne agencje reklamowe są w stanie w pełni sprostać wymaganiom stawianym im przez reklamodawców. Działają w różnych obszarach, wykorzystują wiele kanałów i zatrudniają najlepszych specjalistów w branży. Zajmują się już nie tylko przygotowaniem projektu i uruchomieniem kampanii, ale także wszelkimi innymi działaniami, które w sposób nawet pośredni mogą wpłynąć na promocję.

Jak przy tak dużym wyborze, znaleźć najlepszą agencję reklamową do współpracy? W jaki sposób działają takie firmy i jak mogą pomóc marce? Dowiesz się tego z naszego artykułu. Zapraszamy do jego lektury!

jak znaleźć agencję reklamową do współpracy

Czym jest agencja reklamowa?

To profesjonalna firma, która wspiera podmioty zewnętrzne z różnych branży w kreowaniu przekazu reklamowego i są w stanie skutecznie zrealizować dane cele biznesowe. W praktyce wygląda to więc tak, że agencja reklamowa jest odpowiedzialna za powstanie i wdrożenie kampanii reklamowej lub pojedynczych działań promocyjnych, które mają na celu promowanie danych usług czy produktów. Wykorzystuje przy tym różne kanały – zarówno media tradycyjne, jak i przestrzeń wirtualną.

Najpopularniejsze rodzaje agencji reklamowych

Jeżeli chcemy znaleźć dobrą agencję reklamową do współpracy, najpierw powinniśmy określić, na jakich usługach najbardziej nam zależy. Są firmy, które mają bardzo szeroki zakres usług i działają kompleksowo, ale są też takie, które skupiają się tylko na konkretnym obszarze i robią to bardzo precyzyjnie. Jakby nie było, każda z profesjonalnych firm jest nastawiona na skuteczną promocję marki oraz firmy.

Do najczęściej spotykanych rodzajów agencji reklamowych, należą:

 • agencje typu full service, które świadczą kompleksowe usługi i zajmują się w zasadzie wszystkim,
 • agencje internetowe, które skupiają się na działaniach w sieci, mających największy wpływ na promocję. To m.in. kampanie Ads, link building, e-mail marketing, marketing szeptany, marketing rekomendacji, tworzenie wizytówek i stron internetowych,
 • agencje social media, których działania skupiają się na platformach społecznościowych, blogach, forach itd.,
 • agencje SEO, do których głównych zadań należą działania takie jak optymalizacja i pozycjonowanie strony internetowej,
 • agencje lokalne, które chętnie współpracują z małymi firmami i wykorzystują także tradycyjne środki marketingowe takie jak np. ulotki, foldery, plakaty, banery, kampanie w radiu czy reklamy w prasie.

Jak więc widać możliwości jest wiele, a to tylko wstęp do tego, jak wybrać odpowiednią agencję reklamową do współpracy…

Zalety współpracy z profesjonalną firmą

Prowadząc własny biznes, każdy chce dotrzeć ze swoimi towarami czy usługami do jak największej liczby klientów, co przekłada się na bezpośrednie zyski. Dziś nie wystarczy jednak mieć dobrej jakości rzeczy. Liczy się bowiem to, w jaki sposób je zaprezentujemy i jaki zasięg będzie miała nasza oferta.

W tym jest nam w stanie pomóc odpowiednia strategia marketingowa. Wybierając agencję reklamową do współpracy, zyskujemy pewność, że zostaną wdrożone najlepsze rozwiązania, opracowane przez specjalistów z branży. Taka współpraca daje realne efekty, choć wiąże się także z poniesieniem pewnych nakładów finansowych.

Gdzie znaleźć agencję reklamową do współpracy?

Korzystając z wyszukiwarki Google, szybko znajdziemy profesjonalne firmy marketingowe. Dobrym rozwiązaniem jest także przejrzenie social mediów oraz portali branżowych. Z kolei jednym z najlepszych miejsc, które skupia profesjonalistów różnej branży jest LinkedIn – warto więc zajrzeć także tam.

Jakie usługi świadczy agencja reklamowa i gdzie najczęściej działają?

W kręgu wszelkich działań marketingowych leży dotarcie do pożądanej grupy docelowej, w końcu reklam nie robi się po to, by oglądał je wyłącznie zleceniodawca. Im większy zasięg, tym też większe korzyści z promocji marki. Obecnie agencje reklamowe wykorzystują więc przeróżne formy promocji, a do ich najważniejszych zadań należą:

 • określenie najlepszej formy promocji,
 • przygotowanie materiałów,
 • wdrożenie kampanii reklamowej,
 • opracowanie strategii marketingowej,
 • dobór odpowiednich kanałów promocji,
 • tworzenie spersonalizowanych przekazów reklamowych,
 • tworzenie reklam dla przestrzeni wirtualnej, a także spotów telewizyjnych, reklam radiowych, czy tych, które znajdą się w prasie, na billboardach, słupach, w ulotkach itd.,
 • przygotowanie innych form promocji,
 • analizowanie i nadzór nad podjętymi działaniami.

Działania promocyjne nie skupiają się dziś wyłącznie na telewizji czy prasie, ale wykorzystują w pełni możliwości, jakie daje Internet. Sieć sprawiła bowiem, że reklama straciła swój uprzywilejowany status i jest dziś dostępna dla każdego, gdyż promować markę można na wiele sposobów, a w Internecie jest sporo miejsca na tego typu działania.

jak wybrać agencję reklamową do współpracy

Jak wybrać agencję reklamową do współpracy — podsumowanie

Agencja reklamowa jest w stanie pomóc naszej firmie zapisać się jak najlepiej w świadomości odbiorców, przyciągnąć klientów i wygenerować większe zyski. Oczywiście jest to związane z poniesieniem najpierw pewnych kosztów współpracy. Działając jednak na własną rękę, możemy wydać znacznie więcej, ponieważ profesjonalna firma ma doświadczenie w działaniach marketingowych i potrafi dobrać je precyzyjnie do celów, jakie chcemy osiągnąć.

Jak wybrać godną zaufania agencję reklamową do współpracy?
Przewiń do góry