Czy jakość strony www ma znaczenie?

Czy jakość strony www ma znaczenie

Mogłoby się nam wydawać, że marketing internetowy to tylko słowa kluczowe i algorytmy. W zbiorze informacji o pozycjonowaniu stron i optymalizacji treści, nasuwa się pytanie, czy jakość strony www ma znaczenie?

Czy jakość strony www ma znaczenie w dzisiejszych czasach?

Zastanawiając się nad tym, czy jakość strony www ma znaczenie, jeszcze kilka lat temu można by było odpowiedzieć, że bardzo niewielkie. Wszystko jednak zmieniło się momencie, gdy w okolicach 2011 roku Google wprowadził specjalny algorytm o nazwie Panda. Według niektórych to była jakościowa rewolucja. Zanim Google wdrożył nowy algorytm, bardzo łatwo można było oszukać wyszukiwarkę. Treści na stronie nie musiały być ani jakościowe, ani unikalne.

Nowe algorytmy Google

Za wysoką pozycję w Google stron internetowych odpowiadała liczba podstron oraz klikalność zamieszczanych na stronie reklam. Do czasu powstania nowego algorytmu, na stronach internetowych mogły pojawiać się treści zaczerpnięte z innych stron, dosłownie splagiatowane. Gdy liczba stron zaczęła rosnąć, Google postanowił walczyć o wartościowe treści, mając dosyć wątpliwej jakości, mało oryginalnego contentu i nieuczciwych praktyk stosowanych przeciwko algorytmom.

Czy jakość stron www ma znaczenie? Jeśli chodzi o dawne czasy, to nie. Ale żyjemy już w nowocześniejszych czasach marketingu internetowego, a tamte są zamierzchłe.

Czy jakość strony www na znaczenie? Nowe algorytmy Google

Algorytm Panda przyniósł ogromny sukces. Po nim nadszedł czas na kolejny – Pingwin. Dzięki tym obu algorytmom, zupełnie zmieniło się podejście do witryn, a także znaleziono wreszcie pozytywną odpowiedź na to, czy jakość strony www ma znaczenie. Owszem, ma! A jej znaczenie jest ogromne.

Algorytm Panda skupiał się na jakości treści, zaś algorytm Pingwin został wynaleziony głównie na nieuczciwych webmasterów, chcących przechytrzyć algorytmy Google. Pingwin sprawdza stronę pod względem linków zwrotnych. Jeśli odczyta je jako nienaturalne i pochodzące z serwisów o niskiej jakości, strona www może odczuć negatywne skutki tego postępowania. Algorytm Pingwin to również utrapienie specjalistów SEO, ponieważ jest w stanie rozpoznać strony, które są nadmiernie optymalizowane. To również nie ułatwia życia copywriterom, ponieważ wychwyci treści, w których znajduje się zbyt dużo słów kluczowych. Czy jakość strony www ma znaczenie? Jak widać tak, i trzeba bardzo się starać, by zadowolić roboty Google.+

Skąd można się dowiedzieć, czy jakość strony www ma znaczenie?

Czy wygląd strony internetowej jest istotny
Czy jakość strony www ma znaczenie, szczególnie dla copywritera? Tutaj należy wspomnieć o kluczowej postaci, jaką jest copywritera. To on jest osobą, która odpowiada za treści pojawiające się na stronach, blogach, sklepach internetowych czy mediach społecznościowych. To jego treści sprawdza algorytm Pingwin. Czy jakość strony www ma znaczenie? Oczywiście ogromne, dlatego copywritera powinien mieć świadomość, jak tworzyć skuteczne treści, które „polubi” Google.

Google ma jasno określone wytyczne. Dlatego wszystkie nie do końca etyczne ruchy zostaną przez niego szybko wykryte. Takie działania nie przyniosą stronie pożytku. Zamiast tracić na nie czas i energię, zastanawiając się, czy jakość strony www ma znaczenie, lepiej zacznij dbać o szczegóły, które na niej zamieszczasz. Jak powinna wyglądać strona www? Oprócz wartościowych treści, musi być funkcjonalna i dostosowana do urządzeń mobilnych. Dopiero w ten sposób Google ją lepiej wypozycjonuje.

Czy jakość strony www ma znaczenie?
Przewiń do góry